Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Novel Racing rozpoczyna sezon na Nordschleife

10 lipca 2020

Ponad cztery miesiące od planowanego startu NLS samochody wreszcie ruszyły w Nordschleife na torze Nürburgring.Na torze Nürburgring Langstrecken Serie (NLS) organizatora Gemeinschaft Langstrecke Nürburgring (VLN) zaplanowano pierwszy wyścig sezonu. Wśród 140 samochodów znalazła się niebieska Toyota Supra GT4 Team Novel Racing, oznaczona marką Toyo. Drugi pojazd, Lexus RC F klasy SP8, niestety w weekend 27 czerwca nie był jeszcze gotowy do startu.

W tym roku Toyo Tires rozpoczęło współpracę z Novel-Racing na NLS. Planowano rozpocząć NLS (dawne mistrzostwa długodystansowe VLN) już wiosną, a następnie jechać 24 godziny w Green Hell, ale przez koronawirusa wszystkie plany musiały ulec zmianie. VLN opracowało odpowiednie zasady higieny jako jedne z pierwszych serii wyścigów na świecie, dzięki czemu można było tam ponownie usłyszeć samochody jadące na pełnym gazie.

Bez widzów, z obowiązkowymi maskami i z padokiem jako pit lane weekend był mimo wszystko pełen emocji. Fani trzymali się zakazu niezbliżania do toru, dzięki czemu udało się sprawić, że 4-godzinny wyścig okazał się wielkim sukcesem. Sportowo Novel Racing spisał się plasując się na 5 pozycji w rankingu GT4 SP10 i na 33 miejscu w ogólnym rankingu. Szef zespołu Uwe Kleen, Andreas Gülden i Michael Tischner pokazali się z dobrej strony. Czasy ich okrążeń nie odstawały znacząco od najlepszych.

Poza dobrym wyścigiem ważne było także dotarcie na metę bezpiecznie. Wyścig drugi i trzeci zostały przełożone na następy weekend NLS, z powodu wypadków i problemów technicznych, które przedłużyły czas trwania wydarzenia. Niemniej wszyscy byli niezmiernie szczęśliwy, że mogli wrócić do domu i przygotować się bezpośrednio na następny weeekend zmagań. Po raz pierwszy w długiej historii NLS odbędzie się podwójne wydarzenie – 11 i 12 lipca 2020. W sobotę odbędzie się 60 ADAC Reinoldus, a w niedzielę 52 ADAC Barbarossa Prize. Dla Novel Racing to także prawdziwy test wytrzymałości przed 24-godzinnym wyścigiem, w którym zespół weźmie udział pod koniec września. 

@novel_japan
@ringracing
#NOVEL
#REVEL
 

The Toyota Supra GT4 in Toyo-blue

PC: The Toyota Supra GT4 w barwach Toyo-blue zajęła 5 miejsca w swojej klasie 27.06.w Nordschleife.

Źródło: Toyo Tire Corporation i Novel Racing

Najnowsze wiadomości