Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

NanoEnergy są wyposażeniem fabrycznym nowej Toyoty Prius

8 marca 2016

Opony NanoEnergy zostały wyposażeniem fabrycznym nowej Toyoty Prius.

9 marca 2016 w Osace (Japonia) Takashi Shimizu, prezydent Toyo Tire & Rubber Co., Ltd., ogłosił, że opony z lini NanoEnergy zostały wybrane przez Toyotę na wyposażenie fabryczne nowej Toyoty Prius, która trafiła do sprzedaży w Japoni w grudniu 2015 roku.

   
NanoEnergy J61 NanoEnergy R41

NanoEnergy to globalna marka Toyo wyróżniająca się oszczędnością paliwa. Aby osiągnąć idealną równowagę między oszczędnością paliwa a przyczepnością na mokrej nawierzchni, Toyo stworzyło technologię Nano Balance Technology*1, opatentowaną platformę technologiczną do projektowania materiałów gumowych na poziomie molekularnym.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej o Nano Balance Technology:
http://www.toyo-rubber.co.jp/english/rd/nano/
 

 

Korzystając z tej technologii firma stworzyła wyposażenie fabryczne, nie tylko o wybornej podstawowej funkcjonalności, ale także odznaczające się najlepszym zachowaniem na drodze bez względu na warunki jazdy, co jest jedną z kluczowych zalet nowego Priusa.


Seria NanoEnergy będzie wykorzystywana jako wyposażenie fabryczne w Japonii, Europie, Ameryce Północnej i na innych rynkach, na których nowy Prius jest sprzedawany.
 

Rozmiar opony Nazwa wzoru
 Rynki, na których opona
będzie używana
 

195/65 R15 91H
 
 NanoEnergy J61  Europa

 215/45 R17 87W
 
 NanoEnergy R41  Japonia, Europa

Aby zmniejszyć utratę energii podczas hamowania, Toyo Tires rozwinęło Nano Balance Technology, która kontroluję produkcję materiałów z gumy na poziomie molekularnym. Ta opatentowana platforma technologiczna łączy cztery elementy na poziomie nano (badania, analizę, projektowanie i produkcję materiałów z gumy) w proces technologiczny, dzięki któremu odkrywamy innowacyjne rozwiązania technologiczne dla kolejnych generacji.

*Toyo Tires uzyskało zgodę Toyota Motors na wykorzystanie wizerunku pojazdu w tej informacji. Wszelka reprodukcja i ponowne użycie ich jest zakazane.

Najnowsze wiadomości